AktualityNovinky

Apple odstranil aplikace na blokování reklamy v iOS 9. Bojí se o soukromí svých uživatelů

Společně s uvedením verze mobilního systému iOS 9 se objevila možnost dodatečného nainstalování nástrojů pro blokování reklam. Krátce na to se v obchodě App Store objevila řada aplikací, které však Apple tento týden odstranil. Za tímto radikálním krokem stála nutnost přidání kořenových certifikátů, které vývojářům umožňovaly sledovat uživatelovu aktivitu. Udělením práv tak tvůrci aplikací dostali nástroj k šifrované komunikaci. Kalifornský výrobce to začal považovat za možné riziko a provedl nelítostnou čistku.

iOS9_ad_blockers

V oficiální zprávě vyjádřil svou snahu o maximální ochranu majitelů jablečných zařízení. Zároveň uvedl, že se všemi vývojáři jedná o nových postupech, aby se mohly jejich aplikace v adekvátní formě vrátit do aplikačního obchodu. Jednou z podmínek je povolené zobrazování reklam v aplikacích a vyřazení nutnosti potenciálně nebezpečné certifikace. Ochrana osobních údajů je aktuálně tématem číslo jedna napříč všemi vrstvami elektronické komunikace a proto se nelze Applu divit. Případný únik by mohl vést k pošramocení pověsti a ztrátě důvěry ze strany zákazníků.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button