Novinky

Apple přebral inženýra Nvidie. Má pomoci při vývoji umělé inteligence pro chystaný automobil

V kuloárech se stále častěji začíná hovořit plánech Applu na vlastní automobil, který se má údajně objevit v horizontu dvou až tří následujících let. S tím souvisí masivní nábor nových pracovníků, které výrobce přebírá od ostatních společností. V minulosti jsme vás již několikrát informovali o tom, že Apple loví mezi zaměstnanci Tesly a dalších automobilových značek. Nově se k nim přidává Jonathan Cohen, který zastával důležitou pozici ve firmě Nvidia.

Jeho úlohou byl vývoj platformy Drive PX využívající kombo čipsetů Tegra X1, dvojice 12Mpx fotoaparátů a dalších senzorů pro snímání aktuální polohy. Celý systém má na starosti vyhodnocování dopravní situace v reálném čase a na základě toho vytvářet autonomní rozhodnutí. Kromě toho disponuje softwarem pro učení, což má posunout schopnosti robotických vozidel na další úroveň.

safeum_blog_apple_cars2

Ilustrační obrázek

Jonathan Cohen na svém LinkedIn provedl změnu zaměstnavatele, kterým je aktuálně Apple. Jako pracovní náplň uvádí vývoj softwaru. Podrobnější informace bohužel chybí, nicméně s ohledem na jeho dřívější post je zřejmé, o jaké zaměření se jedná. Ze zákulisí postupně dostáváme drobné střípky informací, které do sebe začínají pomalu zapadat.

apple-carIlustrační obrázek

Kalifornský výrobce ve svých vývojových centrech hledá cesty, jak vyrobit vlastní automobil, jenž má podle mnohých změnit pohled na osobní přepravu. O výrobu se má starat jeden z nejmenovaných partnerů. S největší pravděpodobností se bude jednat o BMW, které Applu poskytlo klíčové technologie vycházející z modelu i3.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button