AktualityNovinky

Apple navázal partnerství se Světovým fondem na ochranu přírody, chce chránit čínské lesy

Světový fond na ochranu přírody (WWF) a počítačový gigant se dohodli na spolupráci o ochraně udržitelného ekosystému v čínských lesích. Apple chce dřevo z místních zdrojů těžit šetrným způsobem a využívat na produkci papírových obalů pro své výrobky. Chce tímto vytvořit neutrální dopad na životní prostředí a zároveň uspokojit svou poptávku po papíru. Spolu s WWF má v plánu takto chránit až milion akrů lesní plochy.
Snímek obrazovky 2015-05-14 v 21.05.22
Apple také tvrdí, že má v plánu zvýšit podíl energie vyrobené z obnovitelných zdrojů. Firma už také údajně začala pracovat na snížení emisí skleníkových plynů a uhlíku při výrobě, která probíhá právě v Číně. Snaha korporace jakou je Apple může k podobným krokům přinutit i další významné společnosti. Tim Cook však také dodává, že tyto změny nenastanou přes noc a jde o běh na dlouhou trať.
Cíl společnosti jde ovšem ještě dál. V plánu je totiž, aby Apple globálně fungoval pouze na energii z obnovitelných zdrojů. Před třemi týdny spustil v provincii Sichuan 20MW solární elektrárnu, která zvládne napájet veškeré obchody a kanceláře na území Číny.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button