Novinky

Apple najal bývalého inženýra NASA, aby mu pomohl s vývojem vlastního automobilu

V Applu již několik let tajně sní o vlastním automobilu, který se objevil již v myšlenkách zesnulého Steva Jobse. Postupem času se ovšem ukázalo, že tento projekt je mnohem větším soustem, než kdokoli v Cupertinu předpokládal. Po rozpuštění velké části týmu to chvíli vypadalo, že automobil s logem Applu už navždy zůstane pouze v představách fanoušků. Nejnovější zprávy ovšem naznačují, že nic není ještě ztraceno.

Redakci webu The Information s podařilo vypátrat, že Apple získal jedno z klíčových pracovníků společnosti Waymo. To nakonec potvrdil tiskový mluvčí Applu, byť další podrobnosti již odmítl poskytnout. Jaime Wayda působil u Waymo jako vedoucí inženýr, který byl zodpovědný za bezpečnost prototypů, jenž Waymo posléze testovalo v ostrém provozu. Než se Jaime Wayda připojil k Waymo pracoval v laboratořích NASA na vozítkách, jenž vesmírná agentura vyslala zkoumat povrch Marsu.

Podle reakcí odborné veřejnosti vše nasvědčuje tomu, že Apple pokročil ve vývoji vlastního automobilu a nyní se hodlá soustředit na autonomní systémy. Aby dohnal náskok konkurence, bude k tomu potřebovat ty nejlepší mozky na této planetě, k nimž Jaime Wayda nepochybně patří.

Apple navázal partnerství s VW. Společně se pustí do vývoje samořiditelného automobilu

Pro úplnost je vhodné dodat, že Apple aktuálně provozuje několik automobilů značky Lexus s autonomním systémem na palubě. Již dříve se objevily zprávy z řad expertů, které velebili kompaktnost střešních modulů obsahující lidary a soustavy kamer. Na rozdíl od konkurence je řešení Applu kompaktního charakteru, což umožňuje snadnou manipulaci při umístění na jiný automobil. Opomenout nelze ani nedávné uzavřené partnerství s automobilkou Wolkswagen, která dodá několik modelů Transporter. Všechny dodávky budou vybaveny plně autonomní formou řízení a poslouží jako prostředek kyvadlové dopravy zaměstnanců v okolí Apple Campusu.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button