Novinky

Apple na letošní rok připravuje nálož nových počítačů. Některé se objeví za pár týdnů

Produktová řada počítačů Mac pro Apple vlastně není životně důležitá. Bez prodejních čísel stolních a přenosných počítačů by se možná i obešel. Mac je však pro americkou značku pojem. Jde o první výrobek, který Steve Jobs a jeho přátele postavili v garáži. Od té doby jsou počítače s osobitým operačním systémem nedílnou součástí nabídky Applu, kterou značka neustále rozšiřuje a omlazuje. Ani letos tomu nebude jinak.

Foto: Unsplash (autor: N-Tho Duc)

V Applu už se intenzivně připravují na nejbližší premiéru, která by měla proběhnout 8. března. Jednou z nejzásadnějších novinek jarní show by se měly stát také počítače Mac. Tím to ale pro letošní rok neskončí. Podle žhavých informací dobře informovaného Marka Gurmana z Bloombergu chystá Apple další počítačovou premiéru na květen nebo červen. Ještě není úplně jasné, kdy se který model dočká omlazení. Nejčastěji se však mluví o tom, že už příští měsíc se dočkáme nového počítače Mac Mini ve vrcholné konfiguraci, stejně jako omlazeného laptopu MacBook Pro s 13palcovou úhlopříčkou.

Skládací iPhone nabírá zpoždění. Apple krom toho pracuje na myšlence „ohebného“ MacBooku s 20“ displejem

Dále je v pořadníku upravený MacBook Air a nový 24palcový iMac. Všechny tyto novinky se na trhu objeví ještě v rámci letošního roku. Tyto modely podle očekávání dostanou druhou generaci procesoru Apple Silicon s označením M2. V případě březnové premiéry není co řešit. V tomto období se totiž podobná událost koná každoročně. Nad následující premiérou ale visí otazník. Představení v květnu nebo červnu totiž naznačuje, že Apple by novinky mohl ukázat na tradiční konferenci WWDC. Ta je ale rok co rok věnována pouze softwaru. Možná tak Apple letos udělá výjimku.

Zdroj
macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button