AktualityNovinky

Apple má tolik pěněz, že by si mohl koupit všechny federální zlaté rezervy

Jak asi všichni správně tušíme, bohatství Applu je obrovské. Díky povedenému videu serveru CultOfMac však není nepředstavitelné. Minutové video s názvem How rich is Apple, tedy Jak bohatý je Apple nám prostřednitcvím několika přirovnání pomáhá představit si jmění této mutlimiliardové společnosti.

image

Poměrně zajímavou představu o celkovém objemu peněz nám dává přirovnání k bohatsví nejbohatších lidí planety. Apple je tedy stejně bohatý jako Bill Gates, Mark Zuckenbegr, investor Warren Buffett nebo jako zakladatel čínského internetového gigantu Alibaba Jack Ma. Toto jsou všechno nepředstavitelně bohatí lidé, jenže peněžní majetek Applu je stejný jako bohatství všech těchto osob dohromady.

Jiné přirovnání se také týká České Republiky. Kdyby byl totiž Apple samostatný stát, jeho HDP by bylo stejné jako HDP naší země. Jen pro představu, hrubý domácí produkt České Republiky se pohybuje kolem čtyř bilionů korun za rok.

Pokud by se Tim Cook rozhodl obdarovat všechny obyvatele planety, každý bychom dostali častku 632 dolarů. Pro další zajímavé příklady se podívejte na toto povedené video.

Zdroj

 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button