Novinky

Apple má každým dnem odhalit zbrusu nové produkty. Na jakou novinku se můžeme těšit tentokrát?

Ještě několik dní před zahájením letošní konference WWDC 2020 se spekulovalo o tom, že Apple během této akce představí zbrusu nový iMac. Nakonec se tak bohužel nestalo, což pro řadu uživatelů znamenalo veliké zklamání. Nyní se všichni soustředí na září, kdy má Apple představit iPhone 12 a pravděpodobně i další nálož novinek, o nichž jsme vás informovali v tomto článku.

Podzim v podání Applu tak bude s nejvyšší pravděpodobností nabitý novými produkty, nicméně ani konec léta nebude úplně marný. Alespoň tak to vidí známý leaker L0vetodream, který se nechal slyšet, že pár nových zařízení je připraveno na odeslání. Stručný tweet už bohužel neprozrazuje o jaké novinky se konkrétně jedná a ani samotný autor v dalších příspěvcích nic nenaznačuje.

Zdroj: ALTRD

Když ovšem vezmeme v potaz všechny dosavadní spekulace, tak se lze dopátrat k jedinému výsledku, kterým je debut nového iMacu. Nový All-in-One počítač od Applu má údajně nabídnout přepracovaný design s tenčími rámečky a pochopitelně značně vylepšený hardware. Hnacím motorem se bohužel nestane nově ohlášený AMR čipset Apple Silicon, jelikož letošní revize iMacu se bude i nadále spoléhat na procesory od Intelu – konkrétně jejich desátou generaci. 

První Mac s Apple Silicon na palubě má totiž dorazit až později v letošním roce, přičemž v zákulisí se hovoří o tom, že půjde o 13“ MacBook Pro. Apple údajně počítá s přechodem jeho stolních počítačů na ARM procesory až v poslední fázi dvouletého cyklu. Příchod nového iMacu tak dává minimálně v tomto pohledu smysl.

Zdroj: ALTRD

Oficiální uvedení lze očekávat prakticky kdykoli, nejpozději však do konce srpna. Nečekejte však žádnou pompézní akci, vše se nejspíše odehraje opět v tichosti formou tiskového prohlášení na webových stránkách společnosti.

Souhlasíte s naším tipem, že Apple představí zbrusu nový iMac, nebo čekáte něco úplně jiného? Dejte nám vědět v diskuzi.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button