Novinky

Apple a LG společně pracují na 3D fotoaparátu pro další iPhone

S poslední aktualizací iOS 10 dostali majitelé iPhone 7 Plus funkci portrétového režimu, s jejíž pomocí lze pořizovat efektní fotografie s nízkou hloubkou ostrosti. Duální optika však skrývá mnohem větší potenciál, čehož chce Apple využít u další generace chystaného smartphonu. Podle korejského deníku KDE došlo v uplynulých dnech k navázání strategického partnerství mezi kalifornským výrobcem a divizí společnosti LG Innotek. Cílem spolupráce je vyvinout technologii pro stereoskopické pořizování obsahu, která půjde snadno implementovat do mobilního zařízení.

iphone_7_plus_jetblack9

Vzhledem ke zkušenostem LG s 3D fotoaparáty se očekává dokončení modulu pro další iPhone v průběhu příštího roku. Nový systém má mimo jiného stavět na technologii od společnosti LinX, kterou Apple koupil v dubnu 2015 za dvacet milionů dolarů.

Recenze iPhone 7 Plus: staronový vůdce mezi smartphony

Přestože údaje o finální koncepci zatím neznáme, je poměrně obtížné odhadnout, jakým směrem se vývojáři hodlají ubírat. S nejvyšší pravděpodobností nový iPhone dostane funkci, která uživatelům dovolí za pomoci duálního fotoaparátu snímat trojrozměrné objekty. Pořízený obsah může následně posloužit jako zdroj pro rozšířenou realitu, která podle Tima Cooka může jako jediná posunou uživatelský zážitek na novou úroveň.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close