Novinky

Apple koupil startup Emotient a jeho umělou inteligenci schopnou číst emoce

Internetový deník The Wall Street Journal během včerejšího odpoledne zveřejnil zajímavou zprávu odkazující na novou akvizici Applu. Předmětem nákupu se stal startup Emotient, za kterým stojí nadaní vývojáři z amerického San Diega. Kalifornský gigant své portfolio obohatil o pokročilou technologii na rozpoznávání osob a jejich emocí v reálném čase. Ačkoliv se o tom příliš nemluví, analýza lidí a výrazů je mezi technologickými společnostmi tématem číslo jedna. Poměrně dobré výsledky má v tomto odvětví Facebook. Za zmínku stojí zpřístupnění funkce americkým uživatelům na automatické rozpoznávání tváří. Nejedná se však o regionální exkluzivitu pro domácí trh. Ze strachu z předpisů EU o ochraně soukromí a osobních dat je tato funkce evropským uživatelům záměrně blokována.

emptiaga

V současné chvíli není bezprostředně jasné, s jakými úmyslem se Apple rozhodl pro první letošní nákup. Je ovšem velice pravděpodobné, že dojde k začlenění do stávajících projektů, jenž zkoumají nové možnosti, jak v budoucnu posunout funkcionalitu produktového portfolia.

https://vimeo.com/135624614

Z přiloženého videa si můžete udělat ilustraci o potenciálu technologie Emotient

Startup Emotient se v minulosti vyprofiloval v lídra na odhalování emocí a analýzu sentimentu z výrazů snímaných osob. Drtivou většinu klientů tvořily firmy, které si technologii pronajímaly pro monitoring zákazníků, kterým zobrazovaly reklamní sdělení. Pokud patříte mezi vnímavější část našeho publika, moc dobře si uvědomujete, jak silný nástroj Apple získal. Je ovšem otázkou, jak s ním naloží a zda bude sloužit uživatelům či jako futuristický optimalizátor reklam na některou z budoucích generací iPhonu.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button