Novinky

Apple koketuje s myšlenkou, jak do Apple Watch přidat fotoaparát

Je obecně známým faktem, že Apple drží tisíce technologických patentů z nejrůznějších oblastí. Drtivá většina z nich se ovšem nikdy nepřetransformuje v reálnou záležitost. Přesto nám patentové přihlášky dávají určitý vhled do toho, jak Apple přemýšlí a jakým směrem se mohou jeho produkty do budoucna ubírat.

Dobrým příkladem je nedávno uznaný patent, který popisuje integraci fotoaparátu do Apple Watch. Inženýři přišli s nápadem umístit snímač s objektivem do digitální korunky, díky čemuž by bylo možné pořizovat fotografie či video tím, že by namířili korunku na fotografovaný objekt.

Apple nezapomněl ani uživatele, kteří nosí Apple Watch na pravé ruce, kdy korunka míří opačným směrem. V takovém případě by šlo hodinky sundat. Díky speciálnímu mechanismu by navíc řemínek zůstal stále na zápěstí. Po pořízení fotografie by pak stačilo hodinky opět usadit na své místo. 

Přihláška se dále zmiňuje o tom, že součástí fotoaparátu by byla také přisvětlovací dioda. Za předpokladu, že by byl patent využit u skutečného produktu, tak je velmi nepravděpodobné, že by kamerku šlo použít pro FaceTime hovory. Z principu jejího umístění by mohla sloužit pouze jako klasický fotoaparát či kamera.

Foto: patentlyapple

Další zajímavostí je to, že nejde o nikterak převratnou myšlenku. Apple se již dříve zabýval možnostmi pro umístění fotoaparátu do chytrých hodinek. V roce 2019 si dokonce nechal patentovat řemínek, který by měl v sobě integrovanou kameru. Přestože se může někokmu tento nápad líbit, v praxi by šlo o poměrně krkolomné řešení, které by navíc mohlo vyvolat obavy veřejnosti o ochranu soukromí. Zmíněný patent se tak nejspíše nikdy nedostane do komerčního prostředí, nicméně je i tak zajímavé vědět, jak Apple přemýšlí o svých chytrých hodinkách.

Co říkáte na myšlenku Apple Watch vybavené vlastní kamerou? Ocenili byste takovou funkci, nebo to považujete za zbytečnost? Dejte nám vědět v diskuzi.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button