AktualityNovinky

Apple je jediným výrobcem počítačů, který před Vánoci nezaznamenal pokles prodejů

Klasické stolní počítače to v dnešní době nemají lehké. Najdou se dokonce zlí jazykové, kteří tvrdí že jejich doba je zejména díky výkonným notebookům, tabletům a koneckonců i smartphonům definitivně u konce. Malý zázrak ale v tomto neustále propadajícím se sektoru předvedl v předvánočním období Apple. Počítače Mac totiž byly jediné, které ke konci loňského roku zaznamenaly růst. Ačkoliv byl mírný, jedná se o úspěch, ostatní lídři trhu se totiž musejí potýkat s červenými čísly.

Screen-Shot-2016-01-13-at-11.49.07

Lídrem trhu zůstává Lenovo, které ale zaznamenalo pokles o 4,2 procenta. I tak dokázal čínský výrobce prodat přes 15 milionů jednotek. V těsném závěsu pak najedeme HP, tomu se snížily prodeje dokonce o 8,2 procenta. První trojku uzavírá Dell s 10 miliony prodanými počítači a poklesem prodejů o 5 %. Na pátém místě ale najdeme našeho premianta, který počet prodaných kusů dokázal zvýšit o 2,8 procenta, což v celkové sumě představuje nárůst zhruba o 100 tisíc počítačů.

Celkově se za celý loňský rok prodalo po celém světě na 288 milionů počítačů, v případě posledního čtvrtletí roku se pak jednalo o 75 milionů kusů, což znamená pokles celého segmentu o 8 procent.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button