AktualityNovinky

Apple pracuje na iPhonu bez domovského tlačítka, chce ho integrovat do displeje

Podle zahraničního serveru DigiTimes se Apple soustředí na novou technologii, která se má objevit u jedné z dalších generací kultovního smartphonu. Ve vývojových centrech je aktuálním tématem číslo jedna eliminace domovského tlačítka. Jeho absence by dovolila nárůst úhlopříčky bez zvětšení fyzických rozměrů. Hardwarové tlačítko má nahradit integrovaný čip TDDI (Touch and Driver Integration). Ten dokáže zpracovávat data z dotykové vrstvy a zároveň zastat funkci senzoru Touch ID při autentizaci za pomoci otisků prstů.

touch-id-screenIlustrační obrázek

Díky subtilnosti čipu TDDI dojde k ztenčení celé konstrukce. Je otázkou, proč výrobce získaný prostor nevyužije ve prospěch většího akumulátoru. Nový displej se má pochlubit implementovanou technologií Force Touch, kterou disponují již chytré hodinky Apple Watch. Podle dřívějších zvěstí se na ní můžeme těšit už v případě modelu iPhone 6s, ovšem příliš se nám nechce věřit, že by se Apple rozhodl pro absenci domovského tlačítka ještě v letošním roce. Kalifornský výrobce je totiž známý svou rozvážností při výběru nových technologií, které testuje několik let a čeká na jejich vyzrálost.

Na závěr je vhodné dodat, že se stále jedná o neoficiální informace a ve skutečnosti jde pouze o jednu z možných cest, kterou Apple zvažuje. Přijde vám myšlenka nahrazení domovského tlačítka jako krok vpřed, nebo se podle vás jedná o naprostý nesmysl? O svůj názor se můžete podělit v komentářích pod tímto článkem.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button