AktualityNovinky

Nejvíce fotek zveřejněných na Flickru pochází z iPhonu

Ačkoliv je fotoaparát v iPhonu dlouhodobě považován za špičku ve svém oboru, s plnohodnotnými zrcadlovkami se bohužel zatím měřit nemůže. Co však srovnat můžeme je oblíbenost jednotlivých fotoaparátů. A z té jednoznačně vyplývá, že zdaleka nejvíce fotek je pořízeno právě iPhonem. Alespoň tedy co se týče uživatelů sociální sítě Flickr, z jablečného smartphonu totiž pochází 42 % všech zde vyvěšených snímků. Na druhém místě se umístil nekorunovaný král tohoto odvětví – Canon, následovaný třetím Nikonem.

Flickr photographers love the camera on the iPhone.

Fotografická sociální sít Flickr má v současné době 112 milionů uživatelů v 63 zemích světa, kteří denně nahrávají miliony fotek. Takto vysoké množství uživatelů přirozeně zahrnuje obrovské spektrum lidí, můžeme tedy směle říci, že iPhone je skutečně nejpopulárnějším fotoapatárem světa. Ještě před několika lety by se dala dnešní situace považovat za zcela nereálnou, neustálý technologický pokrok ale umožňuje, že miniaturní čočky mobilních telefonů se stávají opravdovým soupeřem současných vládců tohoto trhu.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button