Novinky

Apple hodlá do konce roku představit pořádnou nálož novinek. Na jaká zařízení se můžeme těšit?

Přibližně za měsíc bychom měli už vědět, jak vypadá modelová řada iPhone 13, s níž se Apple opět pokusí aspirovat na titul toho nejlepšího smartphonu současnosti. To ovšem nebude ani zdaleka poslední novinka, která nás do konce letošního roku čeká. Naopak, podle dosavadních indicií to dokonce vypadá, že chystaných zařízení je hned několik. Pojďme se tedy podívat, co dalšího si pro nás v Cupertinu přichystali.

V září nás čeká hlavní událost letošního roku, na které dojde k oficiálnímu odhalení nových iPhonů. Stejně jako loni i letos máme očekávat čtyři modely – iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max. Na téma plánované výbavy jsme vydali již mnoho samostatných článků, které si můžete přečíst zde. V kostce se má jednat mezigenerační model, u něhož lze lze očekávat vypilované detaily doplněné o pár klíčových novinek.

Dalším pánem na holení se stanou Apple Watch Series 7. Zde už bude situace o něco lepší, jelikož nová generace hodinek má dostat přepracovaný design. Ten má kopírovat současné kontury, což bude v praxi znamenat ostřejší hrany a pravděpodobně dojde také na větší úhlopříčku displeje. Za samozřejmost lze považovat implementaci výkonnějšího hardwaru.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: David Pravda)

Co dalšího Apple ještě představí?

Ještě do konce roku se mají objevit také AirPods 3. Nová bezdrátová sluchátka mají nabídnout příjemně vyvážený mix výbavy zahrnující nejnovější čipset pro zpracování zvuku. Kromě kvalitnějšího zvukového projevu se pravděpodobně dočkáme také dalších vychytávek včetně prostorového zvuku. AirPods 3 nemají, podle dosavadních zvěstí, disponovat aktivním potlačením okolních ruchů (ANC), tato funkce tak bude i nadále vyhrazena pouze pro AirPods Pro a AirPods Max (recenze).

Apple hodlá v letošním roce představit ještě dva nové tablety – iPad mini 5 a iPad 9. Oba tablety mají dorazit s čipsetem Apple A15, rozhraním USB-C a v případě iPadu mini 6 také s magnetickým konektorem pro Apple Pencil. V případě klasického iPadu má jít opět o základní tablet, jehož cílovou skupinou budou studenti a méně nároční uživatelé.

Foto: Unsplash / autor: Andras Vas

Posledním hřebem letošního roku se mají stát nové MacBooky Pro s 14“ a 16“ mini-LED displejem. Oba MacBooky Pro budou orientované na profesionální uživatele, s čímž má korespondovat také jejich výbava. Srdcem obou novinek se stane zbrusu nový čipset (M1X?), který doplní bohatší konektorová nabídka. Ta má údajně zahrnovat také čtečku paměťových karet magnetické rozhraní (MagSafe) pro napájecí kabel.

Co říkáte na výčet očekávaných zařízení a na jaké z nich se těšíte ze všech nejvíc? Dejte nám vědět v diskuzi.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button