Novinky

Apple hodlá další generace iPhonu vybavit stabilizovaným snímačem kamery

Jestli si Apple dává u iPhonů na něčem opravdu záležet, je to jednoznačně kamera. Aktuální iPhone 11 Pro patří z hlediska záznamu videa mezi absolutní špičku, což ostatně dokázala řada nezávislých testů. Kromě samotného snímače a softwaru má zásadní vliv na výslednou kvalitu především optická stabilizace. Ta se stará o eliminaci nechtěných otřesů, díky čemuž video působí přirozeným dojmem.

iPhone 11 Pro

Apple si velmi dobře uvědomuje vliv stabilizace a proto se rozhodl posunout tuto technologii na další úroveň. Podle nedávných úniků dojde u iPhonu 12 k implementaci zbrusu nového typu stabilizace, která bude integrovaná přímo do snímače. Současné iPhony totiž spoléhají na stabilizaci objektivu, což není tak efektivní. V podstatě jde o podobný princip, jaký využívá společnost Sony u svých fotoaparátů.

Ačkoli další podrobnosti prozatím chybí, dost možná se iPhone 12 dočká kombinované stabilizace objektivu a snímače. To by mohlo ve finále poskytnout nebývale stabilní záběry, což může mít klíčový vliv také na fotografie. Stabilizace totiž umožní automatice použít delší časy expozice a tím vylepšit snímky za zhoršených světelných podmínek.

iPhone 11 Pro

Smartphony obecně jsou už nějakou dobu hotová zařízení, u nichž je velmi těžké vymýšlet jakékoli zásadní změny. V podstatě jedinou oblastí, kde mohou výrobci i nadále soupeřit, je fotoaparát. Je tedy evidentní, že Apple se bude chtít udržet na špici vývoje a další iPhony vybaví tou nejlepší možnou kamerou. Je ovšem otázkou, jak si povede v porovnání například s konkurenčním Samsungem, který již v březnu uvede nový vlajkový model s 108Mpx snímačem.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close