AktualityNovinky

Tajná dohoda rivalů: Google platí Applu za podporu svého vyhledávání miliardu dolarů ročně

Podle zprávy, kterou včera zveřejnila agentura Bloomberg zaplatil Google za rok 2014 Applu celou jednu miliardu dolarů jen za to, aby se na jablečných smartphonech a tabletech nativně objevoval právě nejrozšířenější vyhledávač světa. Tato informace vyšla najevo během soudního sporu, který zrovna probíhá mezi společnostmi Google a Oracle kvůli obvinění za neoprávněné používání copyrightu.

apple-and-google-agree-to-drop-all-lawsuits-against-each-other

Nejedná se však o paušální poplatek, nýbrž o podíl z reklam, které se díky vyhledávání skrze internetový prohlížeč Safari zobrazují konečným uživatelům. Je tak dost možné, že vzhledem k vyšším ziskům a prodejům činil poplatek za výchozí vyhledávač v loňském roce ještě více, než jednu miliardu dolarů.

Podle neoficiálních informací činil podíl v blíže neuvedeném roce celých 34 procent ve prospěch Applu. Pokud je tato informace pravdivá, znamená to, že Google zaplatil Applu celou třetinu ze svých reklamních tržeb. Jak Google tak Apple ale o celé záležitosti logicky mlčí. Vzhldem k tomu, že se jedná o úhlavní rivaly, je nad slunce jasné, že přiznání dohody takto obrovských rozměrů by ani jednomu z gigantů neprospělo.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button