Novinky

Podle francouzského antimonopolního úřadu dluží Apple tamním operátorům 48,5 milionů euro

Francouzský antimonopolní úřad si posvítil na praktiky, které Apple uplatňuje vůči tamním operátorům a došel k závěrům, že jablečný gigant příliš zneužívá svého silného postavení. Představitelé Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže tak před pařížský soud předstoupili s nárokem na zaplacení pokuty 48,5 milionů euro (1,3 miliardy korun). Strážce trhu také předložil 10 kontrétních bodů, ve kterých se podle něj Apple provinil.

BN-EN983_orange_P_20140916010549

Kontrétně tak má jít například o minimální množství smartphonů, které je operátor nucen za určitou dobu odebrat nebo o možnost Applu kdykoliv operátorovi bez udání důvodu vypovědět kontrakt. Jablečný kolos si také údajně nárokuje právo na užívání všech patentů, které daný poskytovatel mobilních služeb vlastní. Operátoři měli také zakázáno stanovovat si vlastní ceny, nebo podmínky platby telefonů.

Pokud Apple nárokovanou částku opravdu zaplatí, měla by se platba rozdělit mezi čtyři operátory, kteří ve Francii působí. Samotný úřad si pak z této celkové částky nárokuje 8 milionů euro.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button