Novinky

Díky recyklaci získal loni Apple nazpět materiály za jednu miliardu korun

Spolu s představením kompaktního iPhonu SE minulý měsíc se společnost Apple pochlubila také svými úspěchy v oblasti ekologie. Nejbohatší společnost světa totiž v současné době zajišťuje svůj provoz z více než 90 procent pouze z obnovitelných energií, přičemž ve 23 státech světa včetně USA, Číny nebo také České Republiky funguje Apple na energii z obnovitlených zdrojů již ze 100 procent.

Apple-iphone-recycling-numbers

A aby toho nebylo málo, Apple včera zveřejnil svou zprávu o enviromentálních aktivitách ve které se pochlubil svými úspěchy v oblasti recyklace. Jablečný kolos tak údajně v loňském roce získat díky recyklaci zpět neuvěřitelných 27 tisíc tun materiálů, které podle výpočtů serveru CultofMac přineslo Applu zpátky zhruba 50 milinoů dolarů, v přepočtu tedy zhruba 1,1 miliardy korun.

Recyklační robot Liam v akci

Největší část z tohoto balíku peněz tvoří zrecyklované zlato, kterého Apple získal zpátky více než tunu. Dohromady mu tak přinesla zhruba 950 milionů korun. Mezi další prvky, které Apple zrecykloval patří ocel, sklo, hliník, meď stříbro kobalt nebo olovo. S co nejčetrnější recyklací pomáhají Applu roboti jménem Liam, které společnost představila na březnové události. Liam má totiž za úkol rozebrat jakékoliv vyřazené zařízení do poslední možné součástky a zajistit tak použitým materiálům nový život.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button