Novinky

Apple drží patent na unikátní zařízení ze segmentu nositelné elektroniky

Apple se podařilo díky Apple Watch podmanit značnou část trhu s nositelnou elektronikou. V závěsu za hodinkami jsou i AirPods, které patří mezi jedny z nejprodávanějších bezdrátových sluchátek. Člověk nemusí mít zrovna křišťálovou kouli, aby pochopil, že Apple nebude chtít zůstat pouze u výše zmíněných produktů. Z úst dobře informovaného analytika Ming-Chi Kuo už nějakou dobu slýcháme, že v Cupertinu chystají brýle pro rozšířenou realitu, jejichž premiéra se očekává v příštím roce.

Na základě přiděleného patentu to ovšem vypadá, že inženýři Applu pracují ještě na dalším typu zařízení, které budeme nosit na svých tělech. Obecný popis hovoří o elektronickém zařízení ve tvaru prstenu. Ten má disponovat malým displejem a dalším hardwarem, jako je například procesor, baterie a modul pro bezdrátovou komunikaci. Uživatel bude moci na prsten mluvit, respektive vyslovovat hlasové příkazy, případně využívat různá gesta pohybem celé ruky. Prstenem by mělo být možné ovládat další zařízení, jako je iPhone, iPad či Mac. Stručně řečeno, bude sloužit jako doplňkové příslušenství pro vzdálené ovládání podporovaných zařízení.

K čemu chytrý prsten od Applu?

Možná vás napadá otázka, proč byste měli chtít používat „Apple Ring“ k ovládání něčeho jiného? Apple to vysvětluje tím, že dotykové displeje mohou být v určitých situacích nepohodlné či neefektivní. Typickým scénářem může je vaření v kuchyni, kdy chcete na iPadu posunout recept, ale ruce nemáte zrovna čisté. S prstenem by stačilo vykonat příslušné gesto a tím následně posunout obsah stránky. Podobných situací existuje celá řada a jak známe Apple, určitě nebude mít problém nám elegantně interpretovat reálné přínosy.

Ačkoli může patent působit bizarně, nejde o nic světoborného. Chytrý prsten Echo Loop před nějakou dobou představil již Amazon. Na trhu navíc existují i další chytré prsteny, jako je například Oura Ring, který se však soustředí pouze na měření pohybové a spánkové aktivity. Lze tedy očekávat, že pokud Apple nezastaví technologická úskalí, v nepříliš vzdálené budoucnosti se můžeme skutečně dočkat prstenu nesoucího logo nakousnutého jablka.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close