AktualityNovinky

Donald Trump vyzývá veřejnost k bojkotu Applu, dokud firma nezveřejní údaje o mrtvém teroristovi

V rámci nahánění posledních nerozhodnutých voličů v období právě probíhajících primárek před volbou amerického prezidenta se jeden z favoritů celého klání – rebublikán Donald Trump rozhodl využít současný spor Applu a FBI k vykřiknutí dalšího populistického výroku. Miliardář s prezidentskými ambicemi totiž vyzval americkou veřejnost k bojkotu jablečných přístrojů, dokud Apple nezmění svůj názor a nevydá FBI data z iPhonu odsouzeného teroristy.

Zajímavě na celém případu ovšem působí fakt, že sám Trump je neoddiskovatelným uživatelem výrobků, které chce nyní bojkotovat. Proto Applu pohrozil, že pokud bude rezolutní postoj Tima Cooka, který v rámci ochrany osobních údajů svého zákazníka data vydat odmítá, trvat, přejde nadobro k Samsungu. Stejný krok doporučil také americké veřejnosti.

V případě Donalda Trumpa se však nejedná o první útok na nejbohatší firmu světa. Už před nějakou dobou se totiž nechal slyšet, že pokud se stane prezidentem, přinutí Apple aby veškerou svou produkci vyráběl na území spojených států.

Od pátečního výroku Donalda Trumpa však celý případ nabral na obrátkách a stala se z něj regulérní bitva o ochranu osobních údajů v technologickém světe. Apple totiž ve svém postoji už podpořil například také konkurenční Google. Na druhé straně barikády ovšem stojí zástupci státní moci, kteří chtějí mít v podobných případech přístup k jakýmkoliv údajům uloženým v mobilu nebo na cloudovém úložišti.

 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button