Novinky

Apple vyvíjí bezdrátová sluchátka s dlouhou výdrží

Poslední zprávy ze světa technologického průmyslu dávají tušit, že klasický 3,5 mm audio konektor budeme na svých zařízeních potkávat stále vzácněji. Ačkoliv bude očekávaný iPhone 7 pravděpodobně první vlaštovkou, která si bez standardního přiojení na sluchátka vystačí, můžeme v brzké době podobné kroky očekávat i od konkurence. S tímto trendem jde samozřejmě ruku v ruce také vývoj alternativ.

earpods-780x585

Jako jedna z nejpřívětivějších variant se jeví zdoknalovaní bezdrátových sluchátek, která si postupně razí svou cestu na trh. Pozadu pochopitelně nezůstává ani Apple, který svá bezdrátová sluchátka rovněž připravuje. Díky nedávné akvizici společnosti Passif Semiconductor může navíc jablečný gignat přinést na trh konkurenční výhodu. Startup Passif Semiconductor totiž vyvíjet úsporné Bluetooth čipy, jejichž aplikace by se v praxi projevila v delší výdrží baterie.

Původně se bezdrátová sluchátka měla na trhu objevit už loňský rok. Podle zdrojů časopisu Forbes ale Apple čelil výrobním problémům, kdy technologie nebyla stoprocentně spolehlivá. Nakonec tak není jisté, jestli Apple do svých připravovaných sluchátek opravdu aplikuje vlastní úsporný čip nebo jej bude nakupovat od jiné společnosti. S největší pravděpodobností se však hotových sluchátek dočkáme zhruba v době, kdy bude představen iPhone 7.

Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close