Aplikace iOSiOSiPadiPhoneNovinkyTipy a triky

Deset aplikací pro iPhone, bez kterých se neobejdu

Dnešní článek věnujeme aplikacím, které si za poslední měsíce a roky vydobyly nezastupitelné místo v paměti mého iPhonu. Při vytváření obsahu pro Český Mac se často nevyhnu instalaci nepřeberného množství softwaru, nicméně jen zlomek z toho unikne nelítostnému smazání. Zastávám názor, že technologie mají sloužit člověku a ne naopak. Z toho důvodu se snažím udržovat výčet nainstalovaných aplikací na naprosté minimu. Jakmile některou z nich nepoužiji alespoň jednou týdně, zamíří do propadliště dějin, tedy spíše do logu v AppStore u mého AppleID.

iphone-6s-plus

Pokud to okolnosti dovolí, upřednostňuji nativní řešení před aplikacemi třetích stran. Zřejmě je to způsobeno narůstajícím věkem, možná pohodlností, nicméně tento systém mi nejvíce vyhovuje a zatím nic nenasvědčuje, že bych tento návyk hodlal změnit.

1.) AppZapp je šikovná aplikace, která vám dá přehled nad aktuálními slevami v AppStore. V průběhu jejího používání mi ušetřila nemalou částku financí. Mezi její hlavní přednosti patří vytvoření seznamu aplikací, na jejichž slevy si přejete být upozorněni.

AppZapp-HD-for-iPhone

2.) Enlight je jeden z nejkomplexnějších nástrojů na úpravu pořízených fotek. Pokud překonáte prvotní nesnáze s jejím ovládáním, zjistíte, že už nepotřebujete desítky specializovaných aplikací. V prvních momentech se jistě nevyhnete hledání návodů, jak Enlight ovládat a proto přikládám video z YouTube kanálu 13thDesing, který se aplikaci podrobně věnuje.

3.) Runkeeper nejčastěji používám pro monitoring sportovních aktivit, konkrétně při běhání. Možná existují lepší aplikace a propracovanější aplikace, nicméně mým potřebám naprosto vyhovuje.

Snímek obrazovky 2016-01-27 v 22.37.23

Tip na článek: Recenze nejoblíbenějších fitness aplikací

4.) MeteoEarth patří dle mého názoru mezi velice povedené aplikace na sledování počasí. Kromě líbivého grafického kabátku nabídne relativně přesná data a přístup k webovým kamerám. Pokud také rádi cestujete, stojí minimálně za vyzkoušení.

Snímek obrazovky 2016-01-27 v 22.39.47

5.) Feedly již delší dobu patří mezi nejoblíbenější rss čtečky napříč všemi platformami. Mezi její hlavní výhody patří přehledné uživatelské prostředí a intuitivní ovládání. Příjemným bonusem je integrovaná podpora pro displeje s 3D Touch.

Snímek obrazovky 2016-01-27 v 22.41.15

6.) Scanbot je jednoduchá aplikace na skenování tištěných dokumentů. Kromě jiného zvládá čtení QR kódů, díky čemuž odpadá nutnost instalace další specializované aplikace. Majitele aktuální generace iPhonů dále ocení podporu 3D Touch gest pro rychlý výběr přednastavených akcí.

Snímek obrazovky 2016-01-27 v 22.43.06

7.) Ačkoliv Apple preferuje synchronizaci dat skrze iCloud, již několik let dávám přednost aplikaci Disk od Googlu. Na službě oceňuji podporu všech klíčových platforem a jednoduché webové rozhraní.

Snímek obrazovky 2016-01-27 v 22.44.10

8.) Bez sociálních sítí a Facebooku zvlášť se dnes neobejde žádná redakce ani bloger. Pro plánování příspěvků a základní obsluhu používám oficiální aplikaci Pages, která mi dává přístup ke všem nejčastěji používaným funkcím a statistice. Ačkoliv není zcela bez chyb, pro rutinní úkony plně dostačuje.

Snímek obrazovky 2016-01-27 v 22.47.03

9.) Aktuálně používám iPhone 6s Plus, který vyniká brilantním záznamem videa. Ne vždy však najdu dostatek času pro zpracování zaznamenaného materiálu a právě pro tyto případy jsem si oblíbil aplikaci Replay. Její kouzlo spočívá v automatickém střihu, přičemž výsledek je kolikrát lepší, než po několika hodinách strávených v programu Final Cut. Na výběr máte z několika přednastavených šablon, stylů a možností úprav hudební složky či titulků. V praxi stačí doslova pár kliknutí a rázem máte povedený klip z oslavy, který můžete dál sdílet s přáteli na sociální sítě.

10.) Poměrně nedávno jsem se rozhodl vyzkoušet aplikace Waze pro navigaci, kterou jsem rázem zařadil mezi mé nejoblíbenější. Její kouzlo tkví v silné základně uživatelů, kteří se starají o aktuální hlášení o policejních kontrolách, radarech a dopravní situaci. Pokud náhodou uvíznete v dopravní zácpě, můžete využít systému zpráv a komunikovat s ostatními řidiči. Jestliže často cestujete, Waze stojí minimálně za vyzkoušení.

Pochopitelně se neobejdu bez více aplikací, nicméně ty si představíme v některém z dalších článků. Než dojde na jeho publikaci, v diskuzi se můžete podělit o vaše „must-have” aplikace, které považujete za nepostradatelnou výbavu vašeho iPhonu a iPadu.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button