AktualityNovinky

Aplikace Move to iOS pomůže uživatelům Androidu s přechodem na iOS

Při včerejším představení nového operačního systému iOS9 byla ve výčtu novinek zmíněná také jedna zajímavá aplikace. Jmenuje se Move to iOS a jak už název napovídá, jedná se o pomocníka pro uživatele, kteří přecházejí z konkurenční mobilní platformy. Princip je velmi jednoduchý. Aplikaci si stáhnete na vaše vysloužilé zařízení a poté i na nový iPhone. Jednoduše a především bezdrátově se vám pak transformují všechny data včetně fotografií, kontaktů, kalendáře, videí, emailových kontaktů, knih nebo také záložek v prohlížeči. Novinka také navrhne aplikace, které jste už měli stažené z obchodu Play a na AppStore jsou dostupné zdarma. Placené aplikace se zase automaticky přidají do vašeho seznamu přání. Vy si tak můžete vybrat, které aplikace si zakoupíte i na váš nový telefon.

screen-shot-2015-06-08-at-3-40-49-pm

Zatím bude možný přechod pouze ze systému Android. Nejsou však vyloučené modifikace této aplikace i pro ostatní platformy. V Appstore a ichodě Play by se aplikace Move to iOS měla objevit ještě během tohoto roku. K uvolnění by mělo dojit před vydáním samotného iOS 9. Apple poměrně nedávno představil manuál, který krok za krokem vysvětluje, jak jednoduše absolvovat přechod ze Samsungu nebo HTC na iPhone. Tímto krokem Apple pokračuje v podpoře trendu vzrůstajícího tržního podílu svého operačního systému. Tato na první pohled nenápadná aplikace může přinutit ke změně platformy i ty, kteří se zatím tohoto kroku zdráhali právě kvůli složitosti a vzájemné nekompatibilitě přejít na jiný operační systém.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button