AktualityNovinky

Na iOS přichází oficiální podpora hodinek s Android Wear

Společnost Google před několika hodinami oznámila poměrně zajímavou informaci týkající se platformy Android Wear. Na oficiálním blogu se objevila zpráva, která ohlašuje příchod nové aplikace Android Wear for iOS, která umožní komunikaci mezi hodinkami s Android Wear a jablečnými smartphony.

Snímek obrazovky 2015-08-31 v 20.14.47

Podporována jsou všechna zařízení s verzí iOS 8.2 a vyšší. Co se týče funkcí, tak uživatelé mohou počítat s možností klasických notifikací upozorňující na příchozí hovory, zprávy a další oznámení z nainstalovaných aplikací. Pochopitelně nechybí ani sběr dat o fyzické aktivitě a to včetně údajů naměřených senzorem pro měření tepové frekvence. Nabídka dále zahrnuje službu Google Now, která uživatele informuje o událostech z kalendáře, počasí či dopravní situaci.

gsmarena_002

 

Google nezapomněl ani na možnost stále aktivovaného displeje hodinek, nicméně s ohledem na poměrně neuspokojivou výdrž nositelné elektroniky to nepovažuje za příliš užitečnou vlastnost. V současné chvíli je podpora aplikace omezena pouze na model LG Watch Urbane, ovšem v dohledné době se možnost spolupráce rozšíří i na hodinky od společností Asus, Huawei a Motorola. V následujícím období bude zajímavé sledovat, jak na tuto situaci zareaguje jihokorejský Samsung s vlastní platformou Tizen, která kooperuje pouze s androidími smartphony.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button