Články
Trendy

AirPods Pro ve fitku. Propoceno na vlastní uši

AirPods Pro jsou pozicovány do role sportovních sluchátek. Jak si tedy vedou, když je vezmete do fitka?

UA Sport Wireless Train by JBL, BeoPlay H5, PowerBeats 2, AirPods. Názvy modelů sluchátek, která jsem za několik let používal pro cvičení v posilovně.

Ne u všech modelů bylo používání úplně růžové. U BeoPlay H5 byl hloupý software a nevyvážené ovládací centrum na kabelu, které vytahovalo sluchátko z uší. PowerBeats degradovala otřesná kvalita zpracování a s tím spojené opakované reklamace. UA Sport Wireless byla těžká, špatně skladná a přitom s nepříliš oslnivým zvukem.AirPods ProA pak přišly AirPody. Dlouho jsem je odmítal, protože “jsou to pecky přibalované k iPhonům, akorát bez kabelu”. Když jsem je je tenkrát dal poprvé do ucha, jenom jsem se usmíval. Že nejsem zas takový exot mi došlo před týdnem, kdy si známý mé AirPody vyzkoušel. S úplně stejnou reakcí.

AirPody jsem používal rok a půl, zhruba pětkrát týdně. Hromada potu, hlasitost na maximum, od metalu po rap. Nabíjení jednou za měsíc, pohodlné telefonování při chůzi či cestování, kompaktní rozměry. A bez jediného zaváhání fungují doposud.

Pro chuť upgradovat

Když Apple představil Pro model s potlačením aktivního hluku, transparentním módem a vylepšenou konstrukcí, zamiloval jsem se. Jenomže, přes sedm tisíc za sluchátka, která vážně nepotřebuju…

… jsem stejně dal. Odolat marketingu Applu je poměrně těžké. Když jsem ale poprvé dal sluchátka do uší a aktivoval se režim ANC (Active Noise Cancelling, česky aktivního potlačení hluku), dostalo se stejného wow, jako před rokem a půl s prvními AirPody. Tohle prostě Apple umí.

K čemu Pro trénování v posilovně

K tomu, že nemusíte mít hudbu tak nahlas, abyste přehlušili bouchání činek a hlasité hudby, co v posilovně pouští. Když totiž zapnete ANC, všechno je najednou tak tiché… každé prásknutí kovovým kotoučem, každá rána činky, každý tón z repráků, všechno se ztrácí v dálce. A přesto to není naprosté ticho.

Používáte-li v posilovně klasické peckové AirPody, pak víte, že k povídání stačí zastavit hudbu. Třeba poklepáním. Pokud ale máte klasické špunty, musíte je vyndat, jinak slyšíte jen nepříjemné huhlání. Ostatně totéž se stane, když pomocné režimy vypnete i na AirPodech Pro.

S Pro modelem díky režimu propustnosti nic vyndávat nemusíte. Ba naopak, režim propustnosti ještě více zvýrazní hlasy, takže komunikace je o to příjemnější.

Pro mě velkým neduhem je ale fakt, že přepnutí na režim propustnosti automaticky nezastaví hudbu. A tedy zatímco dříve stačilo na AirPody poklepat, na Pročkách musíte nejprve dlouhým stiskem zapnout režim propustnosti a poté krátkým stiskem zastavit hudbu. Jestli si chodíte do posilovny spíš povídat než dřít, tohle nebude to pravé.

Úplně stejně jsem používal AirPody při chůzi venku při přecházení silnice. Takže teď si budu muset buď jedno sluchátko vyndat, nebo chodit s ještě větší obezřetností.

Zatímco na ovládání si stěžují snad všichni majitelé, já změnu kvituji. Konečně mají AirPody důstojnější a spolehlivější ovládaní, byť regulace hlasitosti stále chybí. Hlasitost tak stále změníte jedině přes Apple Watch, iPhone, nebo Siri.AirPods ProV uchu drží bezvadně, byť já ani s klasickými AirPody problém neměl. Baterka po 90 minutách s 3/4 hlasitostí a aktivním potlačením okolního hluku zůstala na hodnotě 85 %.

Nehodí se Pro 100% odhlučnění

Myslete na to, že režim Kompenzace hluku neboli ANC není náhradou za špunty do uší. A tak je to z mého pohledu dobře. Snížení ruchů z okolí vám dovolí poslouchat hudbu tišeji a šetřit tak vaše uši. Ve vlaku, metru či letadle pro vás bude snížení hluku pravděpodobně plně dostačující.

Pro pár odlišností

Vyndat a zandat AirPody Pro do dobíjecí krabičky je trošku jiné než u původního modelu, ale zvyknete si během prvního dne. Krabička je o trošku větší, avšak pořád velmi kompaktní.

Naopak sluchátka a jejich trošku odlišný tvar a velikost znamená, že nemusejí sednout každému. U mě je pohodlnost beze změny, přítelkyni už po pár minutách tlačí plastová část AirPodů. Bacha na to, pokud máte malé uši a budete na Pročka přecházet.AirPods ProNaopak nasazení sluchátek je, kupodivu, pořád stejně pohodlné. Žádné tlačení do ucha, šroubování a jiné ušní atentáty, na které jsem byl zvyklý z jiných špuntových sluchátek. Proč dal Apple do balení Lightning na USB–C je mi záhadou, ale nebyl by to Apple, aby v konektorech u svých zařízení neudělal ještě větší bordel než doposud.

AirPody Pro lepší zvuk

Jestli mají lepší zvuk než AirPody je otázkou zcela subjektivní. Pokud vám klasické AirPody sednou jako mně, tak zlepšení není úplně dramatické. Jsou čistější, lépe basují, ale rozhodně v dané ceně najdete zvukově zajímavější sluchátka. A pokud pro vás nemají technologie propustnosti a kompenzace hluku smysl, nemá za mě smysl ani vytahovat z peněženky sedm Františků Palackých a tři Karly IV.

AirPods ProNutné je AirPody, stejně jako ostatní sluchátka, nechat rozehrát. Nelekněte se tak, pokud vám na první poslech budou znít AirPody Pro ploše a nudně. Dejte jim chvilku, zlepšení se dostaví. 

Nejenom Pro posilovnu

Když píši tyto řádky, sedím v obýváku, kde hraje televize. Neslyším ji, protože mám aktivovaný režim Kompenzace hluku a do uší si pouštím ambientní hudbu v třetinové hlasitosti. S klasickými AirPody to nešlo.

Skvělé jsou pro audioknihy a mimořádně úžasné pro telefonování v režimu Kompenzace hluku, kde se rozchází mé zkušenosti od ostatních recenzentů. Telefonovat s nimi na rušné ulici je jednoduše perfektní. Okolí utichne a vy naprosto zřetelně a čistě slyšíte protistranu, i když okolo vás projíždějí auta.

AirPods Pro

Závěrem nutno říct, že AirPody Pro za ten upgrade stojí. Tedy pokud přes ně voláte, využijete režim odhlučnění či propustnosti a jste smířeni s tím, že do tří let pravděpodobně budou, kvůli baterii, zralé na výměnu. Jestli si chcete udělat radost, kupte si je. Stojí za to.

Štítky

Patrik Vogl

Grafik, Apple fanoušek a psí táta, co občas vezme činky do ruky. A když můžu prokrastinovat, nastavování gadgetů, ladění smart-home a testování čehokoli nového je ideální volba.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Na Airpody nedám dopustit, používám je denně a za mě to jsou nej sluchátka. Az mi odejde baterka, Pro verze bude jasná volba. 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close