Novinky

AirPods druhé generace dorazí ještě letos. Na příští rok se chystá další vylepšení

Bezdrátová sluchátka Apple AirPods projdou letos upragdem. Alespoň to tvrdí agentura Bloomberg, podle které dostanou letos sluchátka z dílny kalifornské společnosti alespoň jedno zajímavé vylepšení. Druhá generace AirPods by se měla objevit ještě letošní rok a jejím hlavním lákadlem by se měla stát možnost hlasového ovládání. Podobně jako chytrý reproduktor HomePod bude možné i bílá sluchátka aktivovat povelem “Hey Siri”. Tímto způsobem vyřídí AirPods jednoduché povely jako například zesílení hlasitosti, přepnutí sklady nebo její pozastavení.  

Pravděpodobně se také dočkáme vylepšeného čipu, jež je srdcem těchto bezdrátových sluchátek. Spekuluje se také o prodloužení výdrže baterie. Ani po upgradu AirPods, který proběhne letošní rok, ovšem Apple nehodlá usínat na vavřínech. Podle informací agentury Bloomberg už se totiž připravuje také verze pro rok 2019, jejíž hlavní devízou bude voděodolnost. Nelze však počítat s podobnou úrovní ochrany vůči vodě, jakou disponují iPhony nebo hodinky Apple Watch. Nutno ale dodat, že už první generace AirPods se těší slušné odolnosti vůči vodě. Údajně vydrží až 5 minut pod vodou a přežije také praní na běžný cyklus.  

Recenze AirPods: hudba až na druhém místě?

AirPods jsou podle odhadů analytiků velmi úspěšným produktem. Například Min-Chi Kuo odhaduje, že loni prodal Apple až 14 milionů kusů těch to sluchátek. Druhý, hojně citovaný analytik – Gene Munster, zase předpokládá, že prodej sluchátek vygeneruje Applu v budoucnu větší zisky, než hodinky Apple Watch.

Zdroj 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button