Novinky

Je čas rozbít prasátko: Apple začal v České republice prodávat 9,7” iPad Pro

Společnost Apple minulý týden představila své novinky pro první čtvrtletí letošního roku. Kromě čtyřpalcového iPhonu SE jsme se dočkali i zmenšené varianty tabletu iPad Pro (článek zde). Ten nabízí 9,7” displej a extrémně výkonný čipset A9X, jehož výkon je srovnáván s notebooky. Co se týče dostupnosti, na oficiálních stránkách výrobce se v průběhu včerejšího dne objevila možnost předobjednání s doručením do 3 až 5 pracovních dnů.

Snímek obrazovky 2016-03-29 v 19.51.07

Novinka je dostupná ve čtyřech barvách – stříbrná, zlatá, vesmírně šedá a růžově zlatá. Základní model bez modulu pro SIM kartu a 32GB interním úložištěm přijde na 18 790 Kč. S narůstající kapacitou paměti pochopitelně stoupá i cena. Za nejvybavenější 9,7” iPad Pro ve verzi Celluar a úložným prostorem s kapacitou 256 GB zaplatíte 32 390 Kč.

V průběhu objednávky mohou zákazníci využít bezplatného gravírování na zadní stranu zařízení. S ohledem na funkční výbavu zahrnující podporu Apple Pencil či Smart Keyboard zamrzí, že ani jedno z jmenovaného příslušenství není součástí standardního balení. Pokud tedy chcete schopnosti iPadu Pro využít na maximum, je třeba počítat s další investicí.

Snímek obrazovky 2016-03-29 v 19.50.40iPad Pro si můžete objednat na tomto odkazu

Přestože trh s tablety pomalu skomírá a tržby z prodejů rapidně slábnou, kalifornského výrobce to neodradilo od uvedení nových modelů. Zda je to krok správným směrem, se ukáže až v průběhu času. V diskuzi pod článkem nám zatím můžete napsat, zda plánujete pořízení iPadu Pro, případně v jakých situacích ho hodláte používat.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button