Novinky

Mladý zlodějíček skončil ve vězení po tom, co si vyfotil selfie na ukradený iPad

Představte si teoretickou situaci, že se rozhodnete ukrást iPad. Pokud se zločin povede, nabízí se dvě možnosti. Buďto se pokusíte tablet zpeněžit a nebo si jej necháte. Devatenáctiletý mladík Ralphy Olivero z amerického Rhode Islandu se ale rozhodl zvolit kompromis. Řekl si totiž, že si s iPadem nejdřív pohraje a prodá jej až později.

5696c11de9beb.image_

Vezměme to ale popořadě. K lupu přišel Olivero poté, co vykradl auto právoplatného majitele onoho iPadu. Poškozený se následně zcela logicky pokusil svůj odcizený iPad lokalizovat pomocí aplikace Find My iPhone. Poté, co se neznámý majitel nakrátko ztraceného iPadu přihlásil na iCloud, spatřil na svém iPhonu díky automatickému zálohování fotografií selfie, na které byl nešikovný zlodějíček zachycen.

Nepřemýšlející Ralphy tak záhy skončil ve vězení a iPad zpátky v rukou svého majitele. Není to však jeho první zkušenost s kriminálem, před soudem už totiž skončil i v minulosti a to například za pokus prodat kradený Play Station spolu s 10 hrami.

Ikdyž je to k nevíře, k podobnému případu nedošlo poprvé. Před nedávnem si například dva jiní kriminálníci uploadovali na facebook fotku, na které se chlubí svým lupem.

Zdroj

 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button