Novinky

Apple v tichosti představil nový Macbook: Ve znamení výkonu, delší výdrže a růžové varianty

Když Apple před rokem uvedl 12″ Macbook s jedním konektorem USB-C, vyvolal tím masivní vlnu diskuzí. Už při samotné premiéře nastínil, že jde o přenosný počítač pro 21. století. Místo výkonu se do popředí přesunula maximální mobilita, komfort a pasivní chlazení. Rok se s rokem sešel a Apple před několika okamžiky představil první revizi, která nabídne celou řadu zajímavých vylepšení.

 

Porce výkonu navíc

První generace procesorů Intel Core M se chlubila možností pasivního chlazení, nicméně v testech výkonu rozhodně neoslňovala. Kdo tedy považoval tuto skutečnost za překážku ke koupi Macbooku, má rázem jasno. Nově v útrobách Macbooku tepe šestá generace čipsetu Intel Core M z rodiny Skylake a taktovací frekvencí od 1,1 GHz do 1,3 GHz. Koprocesorovou část zpracovávající grafiku zastupuje HD Graphics 515. V porovnání s loňskou generací jde o 25% nárůst v oblasti grafického výkonu.

Snímek obrazovky 2016-04-19 v 17.08.36

Vylepšení se dočkala i operační paměť, která je nově taktována na frekvenci 1866 MHz. Podle oficiálních informací se potenciální zákazníci mají těšit na rychlejší flashové úložiště. Pokročilejší architektura procesoru se pochopitelně podepsala na delší výdrži. Nový Macbook vydrží zhruba 10 hodin surfování na internetu či 11 hodin přehrávání videa.

Růžová to může být

Poslední výraznou novinkou je dostupnost v barevné variantě Rose Gold. V tomto případě se nejedná o kdovíjaké překvapení a zahrnutí nové barvy bylo pouze otázkou času. Z pohledu dalších parametrů, vše zůstává při starém. Na těle počítače se stále nachází pouze jeden konektor typu USB-C a 3,5mm vstup na sluchátka. Co se týče cen, základní varianta vyjde na 39 990 Kč. Verze z 512GB úložištěm přijde na 47 990 Kč.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button