Novinky

Apple prozradil informace z výzkumu umělé inteligence. Je mnohem dál než kdokoli očekával

apple-robots-706x369

Tento týden se v Barceloně konala konference zaměřená na umělou inteligenci. Kromě známých firem přijala pozvání také společnost Apple, kterou zde zastupoval Russ Salakhutdinov coby vedoucí pracovník výzkumu strojového učení. Pro vědeckou obec šlo o poměrně zásadní událost, jelikož Apple patří mezi firmy, které až doposud svůj výzkum v oblasti AI bedlivě střežily a nevydávaly žádné zprávy o aktuálním vývoji či úspěších na poli umělé inteligence.

rtr4mpef-e1481076395139

Díky publikované zprávě a několika fotografiím zachycující část prezentace máme jedinečnou možnost nahlédnout pod pokličku vývoje. Velmi zajímavě zní informace o vývoji LiDARu, který je primárně určen pro použití v samořiditelných vozech. Další snímek se točí kolem chytrých algoritmů, které zvládají zpracovat 3000 obrázků za vteřinu.

b9f50urx-e1481075136881

Pro lepší ilustraci jde o dvojnásobek toho, co zvládá řešení od Amazonu či Googlu. Apple také pracuje na neuronových sítích které mohou běžet přímo na konkrétních zařízeních. Zástupci kalifornské společnosti se také pochlubili schopnostmi vybudovat neuronové sítě, které jsou 4,5 krát měnší než jejich robustnější originál a to bez ztráty přesnosti či reakční rychlosti.

cjwt-eum-e1481075374458

Mezi další oblasti zájmu patří hluboké generování a komprese modelů, holistické chápání scén, zdraví a vitální funkce, systémy pro přenos a zvýšení efektivity strojového učení. Apple do budoucna také plánuje umožnit svým týmům publikaci nabytých poznatků ve prospěch vědecké komunity kolem umělé inteligence. Společnost si od toho slibuje nalákání talentovaných jedinců, kteří by jinak využili nabídek konkurence.

apple-robots3

Přestože jsme se dozvěděli pouze zlomek informací, je evidentní, že Apple je v oblasti AI mnohem dál, než se původeně očekávalo. Vše také nasvědčuje tomu, že dřívější spekulace o zaříznutí projektu Titan, který se zabýval vývojem automobilu zřejmě nebyly zcela pravdivě.

Zároveň není těžké predikovat, že v budoucnu se dočkáme dalších nesmírně zajímavých produktů a služeb, které budou stavět na pokročilých technologiích strojového učení a umělé inteligence. Jaké podoby ve finále nabudou, je ovšem pro tuto chvíli stále ve hvězdách.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button